Organizacja infrastruktury sieciowo-systemowej lokalnego operatora internetowego (ISP)

Use-case

Naszym klientem jest firma posiadająca infrastrukturę sieciowo-systemową. Klient świadczy usługi operatora internetowego (ISP) dla klientów w mieście średniej wielkości.

Klient zgłosił się do nas z problem polegającym na coraz większej trudności w zarządzaniu infrastrukturą sieciową własnej sieci radiowej i światłowodowej. Klient dodatkowo miał trudności z bieżącym zarządzaniem należnościami i terminowością ściągania należności oraz automatyzacją zarządzania aktywacją i dezaktywacją usług dla własnych klientów.

Powodowało to reklamacje w dużej skali a także zaczynało przekładać się na problem z rezygnacją z usług klienta. Nakład finansowy na utrzymania niekompetentnego działu IT był zbyt duży. W sumie z obciążeniem  w czasie pandemii COVID19 groziło klientowi bankructwo.

Firma PUQ posiada specjalistów którzy mają ogromne doświadczenie w zarządzanie infrastruktury ISP, co bardzo pomogło w rozwiązaniu problemu klienta.

Jak to wyglądało w praktyce

Ponieważ mamy doświadczenie w wszystkich wymaganych obszarach zaproponowaliśmy klientowi następująca procedurę:

Po sukcesywnym wdrożeniu i modernizacji, objęliśmy Klienta naszym bieżącym wsparciem. Tym samym klient zoptymalizował wydatki na obsługę IT. Również za pomocą wdrożonego systemu LMS klient automatyzował proces wysyłki faktur i pilnowania terminowości ich opłat.

Podsumowując, dzięki współpracy z PUQ klient zyskał czas na skupienie się na rozwoju biznesu: na pozyskania klientów i rozbudowie własnej firmy.